Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
ROZUMIEM

Uszczelnienia łazienek

Zabezpieczamy łazienkę przed wilgocią
Ze względu na nieprzenikanie wody, ceramika pokryta szkliwem jest najlepszym materiałem okładzinowym do pomieszczeń narażonych na wilgoć. W domu takimi pomieszczeniami są: łazienka, toaleta, pralnia itp. Niestety czasami woda potrafi przeniknąć pod płytki na przykład poprzez fugi. Z czasem może to doprowadzić do pojawienia się nieestetycznie wyglądających wykwitów oraz grzybów. Jeśli pod płytkami mamy płyty gipsowe lub bloczki, konsekwencje mogą być dużo bardziej poważne.

Na czym polega uszczelnianie łazienek?

Cały proces rozpoczynamy od zagruntowania powierzchni, która będzie zabezpieczana przed wilgocią. Warstwę izolacyjną na ścianach i podłogach tworzymy poprzez nakładanie pędzlem lub szpachlą specjalnej masy uszczelniającej. Bardzo ważne aby w narożnikach umieścić taśmę uszczelniającą, a wokół wystających ze ścian lub podłogi rur – uszczelek izolacyjnych. Pamiętajmy o zasadzie, że łańcuch jest tak silny jak jego najsłabsze ogniwo. Dokładność i skrupulatność na tym etapie zagwarantuje nam szczelność całego systemu. Po przyklejeniu płytek w narożnikach oraz wokół elementów wyposażenia warto umieścić elastyczną fugę silikonową, która dodatkowo zabezpiecza najbardziej newralgiczne miejsca.

Decydując się na nową łazienkę pamiętajmy o zastosowaniu izolacji, która zabezpieczy naszą łazienkę przed wilgocią. Jednym z najskuteczniejszych systemów uszczelnień dostępnych w sklepach Domus jest SYSTEM ŁAZIENKOWY SOPRO.

Projekt: Zespół domus - Wykonanie: Zespół domus i Bagelo