Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
ROZUMIEM

System poziomowania

Dlaczego warto poziomować płytki?

perfect level

 

System poziomowania płytek Perfect Level to niebywale proste a zarazem genialne narzędzie do idealnego układania płytek. W odróżnieniu od innych systemów, Perfect Level jest niedrogi, prosty w obsłudze oraz dostępny od ręki we wszystkich salonach Domus oraz  w naszym sklepie internetowym.

 

 

perfect level1

 

Kafelkowanie to bardzo precyzyjne zajęcie wymagające staranności i zmysłu estetycznego. Nie ma chyba nic bardziej irytującego niż płytki które nie są ułożone w jednej płaszczyźnie. Mamy wtedy do czynienia z tak zwanym efektem klawiszowania. Polega to na tym, że krawędź płytki znajduje się poniżej lub powyżej krawędzi płytki sąsiedniej. Poza kiepskim efektem wizualnym oraz dyskomfortem jaki odczuwamy chodząc po takiej podłodze boso lub w skarpetkach, mamy też do czynienia z intensywnym wycieraniem się wystających krawędzi płytek.

Aby uchronić się przed klawiszowaniem płytek warto stosować system poziomowania Perfect Level.

 

 

  Czym jest system perfect level?

perfect level2

 

Największym atutem systemu Perfect Level jest jego prostota. Składa on się z jednorazowych klipsów oraz klinów które mogą być wykorzystane ponownie. Nie stosujemy żadnych skomplikowanych i drogich narzędzi.

Montaż zaczynamy od ułożenia płytki i wsunięcia pod nią klipsów w odległości około 2 cm od jej rogów. Następnie układamy kolejną płytkę dosuwając ją do zamontowanych wcześniej klipsów, umieszczamy krzyżyki dystansowe i wsuwamy czerwone kliny do otworów w klipsach. Podczas wsuwania klinów zauważymy jak płytki przemieszczają się względem siebie do chwili aż znajdą się w jednej płaszczyźnie. Gdy zaprawa zwiąże, wystarczy uderzyć gumowym młotkiem lub butem w bok klipsa aby odpadł.

 

 

  Inne mniej lub bardziej przydatne porady.

DSC09073m

 

Używając systemów poziomowania pamiętajmy że podłoga musi być równa. Większe nierówności należy wcześniej zlikwidować stosując specjalne zaprawy wyrównawcze.

Bardzo pomocnym narzędziem są przyssawki którymi precyzyjnie umieszczamy płytkę na swoim miejscu.

Wykonawca który brał udział w naszej prezentacji, zapomniał swoich koziołków na których zwykle kładzie płytkę aby nałożyć na nią klej. Jak widać tym razem sobie poradził w inny sposób. Informujemy, że to rozwiązanie nie zostało opatentowane tak więc można je stosować bez ograniczeń.

 

 


 

Projekt: Zespół domus - Wykonanie: Zespół domus i Bagelo