Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
ROZUMIEM

Płytki elewacyjne / klinkierowe

Jakie kafelki elewacyjne znajdziesz w ofercie sklepu Domus?

Zewnętrzna elewacja jest nie tylko swego rodzaju wizytówką budynku, ale i warstwą zabezpieczającą ściany przed dostępem wilgoci czy innych szkodliwych czynników zewnętrznych. To dlatego oferowane na rynku płytki na elewację są wykonywane z różnych materiałów, jak i w rozmaitych formach. Niektóre z nich, jak na przykład klinkier, mogą być stosowane również na schodach czy parapetach zewnętrznych. Kafelki na elewację są odporne nie tylko na niskie temperatury, promieniowanie słoneczne, ale też bardziej wytrzymałe niż klasyczne płytki do domu, które częściej ulegają zarysowaniom czy uszkodzeniom mechanicznym.

Do naszych hurtowni i sklepów importujemy towar bezpośrednio od producentów. Kafelki na elewację w tym również płytki klinkierowe sprowadzamy między innymi z Niemiec i Hiszpanii. To wysokojakościowe materiały pierwszego gatunku, które dzięki starannie dobranym surowcom i zastosowaniu nowoczesnej technologii produkcji są wytrzymałymi i efektownymi produktami do ochrony i zdobienia ścian zewnętrznych. Odporne na blaknięcie i ścieranie, przez długie lata prezentują się doskonale na elewacji, a wiele z modeli może być również stosowanych na podłogach. Dzięki temu możesz zaprojektować aranżacje w jednolitej stylistyce, prezentują się harmonijnie przed domem prywatnym czy budynkiem Twojej firmy.

Wybierając w naszym sklepie kolory płytek elewacyjnych, masz do dyspozycji między innymi uniwersalne barwy z palety ziemi. Ciepły beż, szarość i brązy oraz wzory nawiązujące do powierzchni kamienia, pozwolą stworzyć ponadczasowe kompozycje, które dobrze wyglądają zarówno na nowoczesnych obiektach użyteczności publicznej, jak i w tradycyjnych budynkach prywatnych. Z kolei wybierając płytki klinkierowe możesz zastosować na elewacji charakterystyczny kolor ceglanej czerwieni. Dostępne są także inne odcienie klinkieru w wersji szkliwionej lub matowej.

Czym kierować się przy wyborze płytek elewacyjnych?

Na stronie domus-sklep.pl oraz w hurtowniach i sklepach Domus znajdujących się na terenie całego kraju, znajdziesz płytki na elewację w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Wykonane z materiałów o niskiej nasiąkliwości i odporności na różne warunki atmosferyczne są bogatą ofertą, w której trudno zdecydować się na najbardziej optymalny wybór. Czym więc kierować się przy zakupach kafelków elewacyjnych?

Przede wszystkim określ charakter swojego projektu. Jeśli jest to nowoczesna elewacja, warto zdecydować się na wielkoformatowe płytki, które sprawdzają się na dużej, minimalistycznej powierzchni, bez sztukaterii i dekoracyjnych dodatków. To idealne rozwiązanie do eko domów o prostej bryle i dużych tarasowych oknach.

Jeśli natomiast Twój dom ma klasyczny wygląd, ale chcesz zaznaczyć jego współczesny charakter, postaw na kamieniopodobne kafelki na elewację, które możesz stosować na przykład we wnękach przy wejściu czy ścianach na tarasie. Płytki na elewację często są również wykorzystywane na posadzkach zewnętrznych, więc możesz ułożyć z nich również podłogę czy podest przed drzwiami.

Oferowane w naszym sklepie, płytki klinkierowe są produkowane z surowców odpornych na rozwój porostów, glonów czy mchu. Weź to pod uwagę projektując elewację, zwłaszcza, jeśli część budynku jest przez większość roku zacieniona. Klinkier doskonale sprawdzi się w takich miejscach, służąc również jako materiał na parapety czy cokoły i schody. Jego dodatkową zaletą jest uniwersalność w połączeniu z drewnem, tynkami ozdobnymi czy gładkimi elewacjami w różnych kolorach.

Płytki elewacyjne oferowane w naszym sklepie internetowym, salonach stacjonarnych i hurtowniach w całej Polsce to produkty łatwe do czyszczenia i prezentują się efektownie o każdej porze roku, zarówno w naturalnym, jak i w sztucznym oświetleniu. Nie wymagają również stosowania specjalistycznych środków konserwujących.

Projekt: Zespół domus - Wykonanie: Zespół domus i Bagelo