Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
ROZUMIEM

Nowości Zirconio – 2

Dla wielu projektantów i architektów, którzy w swojej pracy wykorzystują okładziny ceramiczne, znaczenie ma nie tylko kolor płytek oraz faktura powierzchni, lecz także rozmiar. Duże kafle, czyli te, których długość boku wynosi co najmniej 60 cm, wytwarzane są często na podkładzie gresowym. Materiał ten najlepiej sprawdza się zarówno w procesie wytwarzania, jak i podczas użytkowania płytek. Mówiąc prostszym językiem – gresy są bardziej płaskie niż czerwona glina, a po rektyfikacji mają niemal idealny wymiar i zwykle lepiej znoszą duże natężenie ruchu. Specjalistą w produkcji dużych gresów jest fabryka Zirconio. Wypalane przez tego producenta płytki osiągają wymiar 60 x 120 cm.  

basis-white-60x120

Basis

Kolekcja Basis wzorowana jest na najprostszym, najbardziej podstawowym i najpowszechniejszym materiale, jaki występuje w budownictwie. Jest nim oczywiście beton. Basis jest zimny, surowy, świetnie komponuje się z wielkomiejskim, industrialnym i minimalistycznym stylem. Ma on jednak również drugie oblicze, które bez trudu może dostrzec każdy dobry dekorator wnętrz. Dzięki swojej prostocie i neutralnej stylistyce Basis doskonale odnajduje się w towarzystwie ciepłych i klasycznych elementów wyposażenia. Stanowi on dla nich ciekawy, bardzo delikatny kontrast, nie zaburzając jednocześnie stylowej aranżacji pomieszczenia. Płytki Basis występują w trzech kolorach – od jasnoszarego do grafitowego. Dostępne są wymiary 60 x 120, 29,5 x 120 i 19,5 x 120 cm.
 

basis-white-60x120

Smooth

Nie ma chyba nic bardzie ascetycznego niż zwykła, pozbawiona jakiegokolwiek wzoru biała płytka. Technologia produkcji płytek w rozmiarze XXL otworzyła nowe możliwości również przed tymi designerami, którzy specjalizują się w wykorzystywaniu tych najbardziej jednolitych i możliwie najprostszych form i wzorów. Specjalnie dla nich oraz dla ich klientów Zirconio stworzyło kolekcję Smooth. Te niezwykle długie, śnieżnobiałe, matowe płytki można stosować na podłodze oraz na ścianie. Trzy dostępne w ofercie wymiary płytek (60 x 120, 29,5 x 120 i 19,5 x 120 cm) można dowolnie łączyć, tworząc bardzo ciekawe kompozycje. Naszym zdaniem płytki Smooth najlepiej prezentują się z białą spoiną. Dzięki rektyfikowanym krawędziom płytek fuga może mieć zaledwie 2 mm szerokości. Dla przypomnienia dodamy tylko, że obecnie są dostępne na rynku zaprawy fugowe stworzone na bazie żywicy epoksydowej, które nie brudzą się tak szybko jak tradycyjne spoiny cementowe, a dodatkowo bardzo łatwo można je umyć.
 
 

basis-white-60x120

Sonora

Sonora to kolejna kolekcja płytek, które pojawiły się w najnowszym katalogu Zirconio. Podobnie jak inne nowości kafle te oferowane są w rozmiarach 60×120, 29,5×120 i 19,5×120 cm. Seria ta nawiązuje kolorystyką do piasków oraz skał występujących na pustyni Sonora. To niezwykłe miejsce znajduje się w Ameryce Środkowej na pograniczu Meksyku i Kalifornii. Mimo panującego tam suchego, zwrotnikowego klimatu może się ono pochwalić dużą jak na te warunki różnorodnością flory i fauny. To właśnie czyni ten obszar groźnym i pięknym jednocześnie. Trzeba przyznać, że projektantom z Zirconio z powodzeniem udało się uchwycić i przenieść na powierzchnię płytek wyjątkowy, intrygujący i pełen kontrastów krajobraz pustyni Sonora.

Projekt: Zespół domus - Wykonanie: Zespół domus i Bagelo