Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
ROZUMIEM

Nowości Zirconio – 1

Wśród najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych hiszpańskich producentów płytek ceramicznych ugruntowaną pozycję lidera, od lat zachowuje Zirconio. Wysoka jakość produktów oraz wyróżniający się na tle konkurencji design był od zawsze znakiem rozpoznawczym ceramików z regionu Castellón w Walencji. Gdy w 2013 roku fabryka stała się częścią Niro Group, wartość marki Zirconio wzrosła jeszcze bardziej. Ostatnie targi Cersaie, które jak co roku odbyły się w Bolonii dowiodły tego dobitnie. Na tle prezentowanych tam nowości, propozycje Zirconio okazały się być jednymi z najciekawszych. Poniżej prezentujemy te, które najbardziej nas zainteresowały. 

basis-white-60x120

SV Stone

Swoją nazwę kolekcja ta zawdzięcza malowniczemu miastu San Vicente de Castella położonemu na wzgórzach na północ od Barcelony. Region ten znany jest między innymi z pokładów pięknego, szaro-zielonego kamienia zawierającego w sobie charakterystyczne, drobne ziarenka oraz plamki w nieregularnym kształcie. Nie trudno domyśleć się, że inspiracją dla płytek SV okazał się być ten właśnie materiał zwany przez mieszkańców Katalonii – Piedra de San Vincente. Projektanci z Zirconio pozwolili sobie na rozszerzenie kolorystyki płytek względem oryginału. Postarali się jednak aby zabieg ten nie umniejszył unikalnego charakteru jaki kolekcja SV czerpie z kamieni San Vicente. Dostępne kolory to Dark Grey, Light Grey, Brown oraz Cream. Płytki występują w rozmiarach 60×120, 29,5×120 i 19,5×120 cm. Do wyboru mamy wersję lappato oraz naturalną.
 

basis-white-60x120

Cover

Ogromną popularnością cieszą się wśród klientów deski rustykalne stąd też Zirconio zaproponowało bardzo ciekawą kolekcję o nazwie Cover. Receptą na sukces tego typu płytek jest umiejętne odwzorowanie śladów zużycia, mikro uszkodzeń oraz przetarć i przebarwień które są wynikiem wielu lat użytkowania takiej okładziny. Należy pilnować się jednak, aby forma nie przerosła treści. Efekt końcowy jakim jest wyłożona kaflami podłoga lub ściana nie może być przerysowany. Kolekcja Cover zachowuje równowagę w tym względzie. Płytki prezentują się świetnie zarówno na małych powierzchniach jak i dużych, otwartych przestrzeniach.
 
 

basis-white-60x120

Colorado

Wielki Kanion Kolorado wymieniany pośród siedmiu największych cudów natury zachwyca i inspiruje niemal wszystkich, również designerów z Zirconio. Zaprezentowaną przez nich kolekcję Colorado tworzą płytki wzorowane na skałach będących częścią tego niesamowitego zjawiska natury. Trwająca tysiące lat erozja przyczyniła się do powstania unikalnych wzorów oraz struktur które dzięki najnowszym technologiom produkcji można było przenieść na płytki gresowe. Zirconio zdecydowało się na produkcję płytek Colorado w trzech rozmiarach 60×120, 29,5×120 i 19,5×120 cm.

Projekt: Zespół domus - Wykonanie: Zespół domus i Bagelo